Úcta k starším - kultúrny program
Nedeľa, 18 November 2012

Stalo sa už tradíciou, že si každoročne v októbri uctievame starších spoluobčanov. Aj my si radi spomíname na našich starkých, a preto im s láskou pripravujeme malý kultúrny program.

Deti si s pani učiteľkami zaspomínali na svojich najbližších a dňa 30.10. 2012 vo víre spevu, tanca, básničiek a milých slov venovali starkým najkrajšie darčeky - úsmev, radosť, lásku, ale aj vlastnoručne vyrobené kvietky i srdiečka. Vďaka patrí pani riaditeľke Mgr. Márii Srančíkovej, pani zástupkyni Mgr. Ingrid Suchárovej, ktoré navrhli toto príjemné kultúrne popoludnie  a vďaka patrí tiež pani učiteľkám, ktoré program pripravili a zorganizovali.

Pár slov na záver..

Úctu treba prejavovať počas celého roka... nájdime si čas, vľúdne slovo, úsmev pre starších neustále, nielen počas októbra. Nezabúdajme, že každému z nás pribúdajú roky. Neúprosne a neomylne ich prideľuje čas zo svojho náručia nám všetkým. Starnutie prichádza pomaly, nenápadne.  Nedá sa tomu vyhnúť. Človek sa ocitá v jeseni života a v spomienkach sa obzerá do minulosti. A spomienky sú pestré ako tá príroda na jeseň. Hýri najkrajšími farbami. Tak aj v spomienkach sa nájdu najkrajšie prežité roky, ale aj vážne, až smutné obdobia. Ceníme si Vaše skúsenosti, životné múdrosti, vážime si Vaše vrásky, vlasy postriebrené šedinami, teplo v srdci, odovzdanosť dlane. Tešíme sa s Vami, že ste mali šťastie dožiť sa vyššieho veku.