Aktivity materskej školy v júni 2013
Štvrtok, 27 Jún 2013

Aj mesiac jún sa niesol v materskej škole v znamení zaujímavých aktivít, medzi ktorými nechýbala rozlúčka s predškolákmi, ktorí si v už v septembri zasadnú do školských lavíc, účasti na výchovnom koncerte a samozrejme oslavy Dňa detí.

Rozlúčka s predškolákmi GALÉRIA

Výchovný koncert GALÉRIA

Deň detí GALÉRIA

Rozlúčka s predškolákmi

Maj sa dobre milá škôlka, zoberiem si písmenká a z nich báseň na rozlúčku ivijem si do vienka...

Znova nadišla chvíľa, keď sa naše najstaršie detičky musia lúčiť s našou materskou školou. Z malých detičiek, čo neraz so slzami v očiach ráno kráčali do škôlky, sa stali predškoláci a budúci školáci, ktorí od septembra budú kráčať do základnej školy. Dňa 20. 06. 2013 sa básničkami, pesničkami a podpisom do kroniky školy  rozlúčili s kamarátmi, bábikami,autíčkami,s pani učiteľkami. Za ich obetavú prácu v materskej škole boli odmenené škôlkárskym vysvedčením- osvedčením o ukončení predprimárneho vzdelávania a knihou. Na záver im mamičky pripravili príjemné občerstvenie pri dobrej hudbe, kde sa deti vyšantili do sýtosti. Touto cestou ďakujeme všetkým rodičom za spoluprácu počas celého obdobia, čo ich detičky navštevovali našu materskú školu.

Výchovný koncert v materskej škole

V rámci spolupráce so ZUŠ- MA Balog nad Ipľom si toto centrum pripravilo výchovný koncert pre všetky deti z našej materskej školy. Všetci sme si vypočuli skladby v podaní gitary, flauty, klavíra . Piesne nám zaspievali nielen deti zo ZUŠ, ale aj naše škôlkárky Dominika Petercová, Kristínka Balgová, ktoré navštevujú ZUŠ. Za ich odvahu ich deti odmenili veľkým potleskom.. Ani diváci sa nedali zahanbiť. Zaspievali si spoločne  v doprovode klavíra pieseň Šošovička, hrášok, fazuľa a tie odvážnejšie deti si zaspievali i sólový spev. Ďakujeme kolektívu učiteľov za pekné chvíle strávené v spoločnosti spevu a hudby. Príjemné prostredie  nám spestrila aj výstavka výtvarných prác detí výtvarného odboru, ktorý navštevujú- Rebeka Drdanková, Viktoria Balgová a Rayen Jakab.

Deň detí

Dňa 26. 06. 2013 sme si pripomenuli sviatok všetkých detí. Bol to deň plný prekvapení, radosti, nadšenia, smiechu, súťaženia a dobrej nálady. Deti si v rôznych disciplínach mohli zasúťažiť a zmerať svoje pohybové schopnosti.  Za dobré výkony získali medaily ako ozajstní športovci. Súťaže si spríjemnili piknikom, kde si mohli vychutnať dobroty, čo im nabalili mamičky. Na záver si deti zatancovali a zaspievali. Pán starosta  obdaril naše deťúrence sladkosťami, za ktoré všetky detičky veľmi pekne ďakujú.