Prezentácia hudobných nástrojov
Pondelok, 05 Marec 2012

Malebné tóny z netradičných ľudových hudobných nástrojov sa niesli priestormi telocvične v jedno mrazivé februárové dopoludnie.

Pre deti našej školy ich vyludzoval Anton Budinský z Očovej počas výchovného koncertu, ktorý pripravilo vedenie školy na čele s pani riaditeľkou Mgr. Máriou Srančíkovou.

Ukážky hry na archaické hudobné nástroje ako fujara, píšťalka, gajdy, drumbľa, heligónka a iné, ale aj krásny spev majstra Budinského zanechali v prítomných hlboký umelecký zážitok. Navyše celé podujatie bolo popretkávané humorom, dynamickou a výbornou atmosférou vďaka majstrovstvu Antona Budinského, ktorý zaujal deti aj nás učiteľov. Koncert pán Budinský obohatil aj príhodami zo svojich vystúpení. Deti sa dozvedeli aj nové poznatky z oblasti ľudovej slovesnosti.

Ľudové zvyky a obyčaje vždy vedia chytiť za srdce a veríme, že ďalšie stretnutie  bude opäť zaujímavé. Budeme sa tešiť! :)