Pasovanie prvákov a Deň "D" 2023 / Az elsősök felavatása és a "D" nap
Štvrtok, 16 November 2023

Pasovanie prvákov / Az elsősök felavatása

Deň "D" / A "D" nap

Zábavné, športové a rôzne iné zaujímavé aktivity nás čakali pri príležitosti Dňa tolerancie. Uskutočnilo sa pasovanie prvákov, ktorého sa zúčastnili všetci žiaci školy. Následne pre žiakov I. stupňa boli pripravené aktivity: skladanie dopravných značiek, hádanie rozprávok, relaxačné cvičenia s fit loptami, rôzne športové aktivity a belgický tanec. Žiaci II. stupňa sa mohli tešiť na skúšku šikovnosti v hre posledný nosorožec, naučili sa a zatancovali valčík a hlavolamy lúštili prostredníctvom počítačového programu. Výborne si zašportovali pri prehadzovanej, kde medzi triedami vyhrali žiaci 8.A a celkovými víťazmi sa stalo družstvo pedagógov školy. (M.Ď.)

---------------------------------------------------------------------------------------------------

A tolerancia nemzetközi világnapja alkalmából iskolánk különböző izgalmas, szórakoztató, mozgásos aktivitásokkal készült diákjai számára.
A nap a kis elsősök felavatásával kezdődött, akik fogadalmat tettek, hogy igyekvő diákjai lesznek iskolánknak. Ezt követően az alsó tagozatosaink izgalmas tevékenységeken vettek részt, mint pl. útjelzőtáblák összeillesztése, mesevetélkedő, relaxációs gyakorlatok fitness labdán, sportvetélkedő, valamint elsajátíthatták a belga királyi táncot. A felső tagozatos diákok részére is izgalmas feladatok lettek összeállítva. A nagyobbak társastáncot tanultak, mégpedig a keringőt, számítógépen rejtvényt fejtettek, valamint az Utolsó egyszarvú elnevezésű vetélkedőn bizonyították rátermettségüket.
Kiütős játékban a felső tagozatos osztályok mérték össze erejüket. Az osztályok közötti versenyben a 8.A bizonyított. Ők játszották a végső csatát a tanítók csapatával, amiből tanáraink kerültek ki győztesként. (Z. Sz.)