Škôlkári na návšteve u prvákov
Štvrtok, 07 Február 2013

Týždeň pred ZÁPISOM DETÍ DO  ZŠ sa niesol v znamení písmeniek, číslic, čítania, počítania-teda rôznych aktivít, ktoré deťom pripomínali školu a školské lavice. Vyvrcholením aktivít bola návšteva  prvých ročníkov ZŠ, kde si deti mohli skutočne všetko vyskúšať.

Pani učiteľka pripravila deťom rôzne úlohy. Deti pomocou maľovaného čítania a porovnávaním rovnakých i rozdielnych obrázkov, spoznávali krásy školských lavíc. S pomocou pani učiteľky vyzdobili šaša geometrickými tvarmi, pomenovali obrázky a písmenká.Nezabudli si zopakovať ani počítanie. Zaspievali si aj piesne, recitovali básne a stretli sa aj so svojimi bývalými kamarátmi. Deti mali z návštevy veľkú radosť. Na záver si vymenili pekné obrázky a záložky do knihy, ktoré si práve na túto príležitosť pripravili.