Koncert chrámovej hudby v miestnom kostole
Piatok, 11 Január 2013

Koncert, na ktorom sa dnes zúčastnili všetci žiaci našej školy, bol venovaný 1150.  výročiu príchodu sv. Konštantína a Metoda na územie dnešného Slovenska. Ide teda o začiatky kresťanstva a kresťanskej liturgie a aj spoznávanie Písma v staroslovienskom jazyku.

V dramaturgickej koncepcii koncertu sa objavili ukážky z rôznych storočí a slohových období. Od staroslovienskeho Očenášu po ukážky z obdobia talianskeho a nemeckého baroka, klasicizmu, romantizmu až po súčasnosť - sledujúc tak vývoj chrámovej hudby. (G. Giordani - Caro mio ben, G. F. Händel - Xerxes, A. Stradella - Pieta Signore, F. Schubert - Ave Maria, C. Franck - Panis Angelicus, L. Cohen - Halleluje, či A. L. Weber - Pie Jesu atď.)

Účinkovali: Mgr. Art. Karin Lukáčová ArtD. a Dr. Igor Berger.