Divadlo Maska
Pondelok, 07 November 2011

Jeseň sme v našej  škole privítali v umeleckom duchu veľmi pekne spracovanou rozprávkou H.CH.Andersena Malá morská panna. Na pôde našej školy divadlo Maska nie je už nijakým nováčikom, vždy sa na jeho predstavenie tešíme, pretože nás vie vždy očariť pestrou paletou fantázie pri výbere masiek, kostýmov, či kulís. A nebolo tomu inak ani teraz .

Krásny príbeh o malej morskej víle, ktorá túžila zažiť pozemskú lásku, nás vtiahol do deja ihneď pri úvodných slovách rozprávača. Herečky sa zhostili svojej úlohy naozaj bravúrne, príbeh vyšperkovali aj chytľavou melódiou a textom, ktorý sme si pohmkávali aj ďalšie hodiny na chodbách školy. Spracovanie príbehu bolo nápadité, hravé a veselé, miestami až komické a všetci sme s napätím očakávali, či sa tvorcovia budú držať smutného záveru, ktorý nám spisovateľ  tak nelichotivo predostiera zakaždým, keď sa do tejto rozprávky začítame. Ale, ak  tvrdíme na hodinách literatúry, že rozprávka sa končí veselo, šťastne, tak to samozrejme istým spôsobom muselo platiť aj teraz.

Potešilo nás, že sa príbeh ukončil spravodlivo, morská panna nebola potrestaná za svoju túžbu stať sa človekom, práve naopak, za svoje hrdinské uskutočnenie sna, za obetu, ktorú podstúpila,  bola odmenená láskyplnou náručou princa, ktorý pochopil, aké veľké srdce a neha sa v krehkom dievčatku skrýva. S poďakovaním musíme konštatovať, že sa nám jeseň začala naozaj krásne:-)