Aktivity ZŠ s MŠ
Nedeľa, 20 Máj 2012

Dňa 3. mája 2012 v rámci projektu POHYBOM PRE ZDRAVIE , sa všetci škôlkari spolu s rodičmi a s pani učiteľkami zúčastnili cvičenia rodičov s deťmi. Cvičenie sa uskutočnilo v telocvični ZŠ. V úvode deti predviedli krátku rozcvičku na pesničku Mandarinka Darinka. Teta Žofka Balgová, ktorá je cvičiteľkou ZUMBY, deťom predviedla základnú zostavu. Všetci si spolu zatancovali, zasmiali sa a hlavne prežili krásne chvíle.

Prítomní rodičia boli príjemne prekvapení z toho,  s akou chuťou a radosťou ich deti cvičia. Radosť z cvičenia detí potvrdili aj pani učiteľky, ktoré s deťmi cvičia pravidelne a rady.:)

Deň matiek

Vie o nás všetko. Viac, než mnohí iní.
A napriek tomu nikdy nesklame.
A nespomína dlho na prečiny.
O kom to vravím? Predsa o mame.

Mama. Ten človek, čo najdlhšie mlčí,
keď ublížia mu jeho najbližší.
Po každom páde znova chodiť učí.
Po každom plači znova utíši.

Mama. Tá večná diakonka skromná.
Vyperie, žehlí, sedí nad šitím.
Takejto službe nič sa nevyrovná.

Často skrýva  utajenú bolesť.
Pridobre pozná naše srdce holé.
Mama. Ten človek, čo vždy vie mať rád.

Tak vážme si ich, kým sú medzi nami.
A prosme Boha, nech bdie pri nich sám.
Veď by sme často v svete boli sami
bez našich dobrých milujúcich mám.

Pri príležitosti krásneho Dňa matiek sme  v  dňoch 11. a 16. mája 2012 v priestoroch základnej školy spolu s deťmi pripravili program, aby sme vzdali úctu našim mamkám , mamám a starým mamám. Básničkami, pesničkami , tancom sme pozdravili všetky mamičky. Poďakovali sme sa im za starostlivosť, lásku a trpezlivosť, ktorú nám preukazujú od narodenia. Záverečná pieseň o mame nenechala ani jedno oko suché. Dojímavé boli aj chvíle, keď deti obdarovali mamičky peknými kvietkami. Malých škôlkarov za milé vystúpenie rodičia potešili malým občerstvením.:) Veľká vďaka patrí pani učiteľkám, ktoré spolu s deťmi nacvičili skvelý program!:)