Zatmenie Slnka / Napfogyatkozás
Pondelok, 23 Marec 2015

V piatok 20.marca sme aj my sledovali úžasný prírodný úkaz  - zatmenie Slnka. Deti si priniesli so sebou zváračské sklá, ručne vyrobené ochranné okuliare resp. vystrihnuté štvorce z alobalu. Pán učiteľ Mgr. Korcsok nám poskytol svoj hvezdársky ďalekohľad, aby sme tento jav mohli čo najlepšie sledovať.

Za fotografie ďakujeme žiačke Laure Pálovej z 9.A.

2015.március 20-án nagy érdeklődéssel figyeltük a ritka természeti jelenséget – a napfogytkozást. A diákok különböző tárgyakkal figyelték a napfogyatkozást: hegesztő sisak – fekete üveg, kézzel készített szemüveggel, ahol az üveglencsék helyét speciális alumínium fóljával helyettesítették. Iskolánk tanítója, Mgr. Korcsok László a jobb láthatóságot elősegítve elhozta csillagászati távcsövét, és a nafpogatakozást egy vászonra vetítette ki.

Köszönet a fényképekért iskolánk diákjának, Pál Laurának a 9.A-ból.