Svetový deň povedomia o autizme 2024 / Az autizmus világnapja
Streda, 03 Apríl 2024

Pripájame sa k celosvetovej kampani „Rozsvieť modrú“.

Včera, 2. apríla, bol Svetový deň povedomia o autizme – symbolom je modrá farba.

Členovia OSN sa v roku 2008 rozhodli, že dátum 2. apríl bude Svetový deň povedomia o autizme.

Podporu autistom a ich blízkym vyjadríme aj tak, že sme si obliekli niečo modré.  Na prejav úcty k tejto diagnóze sa 2. apríla významné budovy a stavby po celom svete rozžiaria na modro. Modrá je symbolom komunikácie.

Vnímajme inakosť s citom.

.................................................................................................................................

Csatlakozunk a "Ragyogj kéken!" globális kampányhoz.

Tegnap, április 2-án volt az Autizmus Világnapja – ennek a szimbóluma a kék szín.

2008-ban az Egyesült Nemzetek Szervezetének tagjai úgy döntöttek, hogy április 2-a lesz az Autizmus Világnapja.

Támogatásunkat az autistáknak és szeretteiknek kék ruhával fejezzük ki. A diagnózis tiszteletben tartása érdekében április 2-án a világ fontos épületei és építményei kéken világítanak. A kék a kommunikáció szimbóluma.

Érzékeljük a másságot érzéssel.