Deň Zeme 2015
Streda, 29 Apríl 2015

Na našej škole sme si Deň Zeme pripomenuli aktivitami, pri ktorých nechýbala zábava, ponaučenie, získavanie nových poznatkov a rozvoj zručností, napríklad výsadba skalky pred budovou školy, separovanie odpadu, využitie starých pneumatík na skrášlenie priestoru, zber smetí.  Na záver sme mali opekanie, na ktoré sa tak ako po minulý rok, všetci veľmi tešili. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zaslúžili o náš nezabudnuteľný zážitok!

Ekkor ünnepeljük bolygónkat – de nemcsak e napon igyekszünk a kedvében járni! Mi, a Csábi Alapiskola és Óvoda tanulói  április 29-én azon munkálkodtunk, hogy tettekkel is  bizonyítsuk, számunkra nem közömbös a Földünk.

Föld napját nem csak ünnepelni kell, hanem tenni, sokat tenni azért, hogy szűkebb, tágabb környezetünkben megóvjuk a levegőt, a vizeket, növényeket, madarakat, állatokat.

Ezen a napon virágot ültettünk, sziklakertet készítettünk, szépítettük környezetünket, a hulladék osztályozásával is foglalkoztunk, megtanultuk, milyen színű tartályokba kell gyűjtenünk a szemetet.  Befejezésképpen szalonnát és kolbászt sütöttünk, nagyon jól éreztük magunkat. Köszönjük ezt az  élményekben gazdag napot!