Deň "D" 2016
Streda, 23 November 2016

Na našej škole sa snažíme pripomínať dôležitosť a význam demokracie. Aj tento rok, 16.11.2016, bol pre žiakov tradične usporiadaný Deň „D“, deň demokracie, kedy sa nevyučuje tradičným spôsobom, ale ponecháva sa žiakom viac priestoru na sebarealizáciu, hru, zábavu, jedným slovom slobodu.

Od skorého rána sa v jednotlivých triedach tvorilo, vyrábalo, kreatívne sa zapájala celá trieda. Naše výrobky spestrili chodby školy, triedy a mnohé z nich si žiaci zobrali aj domov. Od desiatej sa vedenia tohto dňa ujala naša šikovná Sofia Vlkolenská, žiačka 8.A triedy, talentovaná „ zumbistka“, a ktorá roztancovala celú veľkú telocvičňu. Ak si myslíte, že sa zapojili len dievčatá, mýlite sa, aj na záberoch si môžete všimnúť, ako výborne to išlo aj našim chlapcom. Maličkých, ktorí sa k tancu  „nemali“ čakalo pozeranie rozprávky v interaktívnych triedach. Tak ako aj minulý rok, ani tento rok nemohla chýbať najočakávanejšia zábava  - a to prehadzovaná, kde si sily zmerali najprv žiaci druhého stupňa a víťazné družstvo si zmeralo sily aj s učiteľmi našej školy. Vynikajúce zápasy s neočakávanými výsledkami prekvapili všetkých súťažiacich, ale aj burácajúce obecenstvo. Nakoniec to naši deviataci dotiahli do úspešného víťazného výsledku a spokojne deň zavŕšili maškrtením si na vynikajúcej torte. Výborný deň s krásnym poslaním sa podaril aj tento rok. Ďakujeme vedeniu školy, aj všetkým zúčastnením, zažili sme spoločne  skvelý, sympatický, symbolický slobodný deň.

Mgr.Aneta Kladivíková