ZŠ s MŠ Čebovce - Alapiskola és Óvoda Csáb

Aktuality
Čo môžete urobiť pre lesy
Utorok, 28 Apríl 2009

LESOOCHRANÁRSKA ŠKOLA 2009

30.04.2009

Jar - apríl je obdobie, na ktoré po dlhej zime čaká každý s radosťou, elánom a plánmi  na skrášlenie svojho okolia, čistenie, upratovanie. Rozbehne sa život v záhradách, ovocných sadoch, vinohradoch...

 

Mesiac apríl sa spája aj s lesmi, prírodou, našou Zemou. Dôvodov môže byť hneď niekoľko. V tomto mesiaci sa príroda začína intenzívnejšie vymaňovať spod nadvlády zimy. Aj les, ako súčasť prírody ožíva zo spánku, do ktorého upadol s posledným šumom padajúceho lístia.

Aj v roku 2009 sa naša škola zapojila  do súťaže o najlepšiu Lesoochranársku školu. V období od apríla do 20. mája 2009  prispejeme svojimi zaujímavými a podnetnými aktivitami k ochrane lesov a nášho životného prostredia.

Cieľom je, aby sme  získavali vzťah k nášmu zelenému bohatstvu, aby ste chodili v lesoch s otvorenými očami a všímali si ich krásu, ale aj upozorňovali na problémy, ktoré sa týkajú nás všetkých. V rámci projektu lesoochranárska školy 2009 sme naplánovali konkrétne  aktivity  v škole i v prírode.

Do projektu by sme chceli zapojiť aj Vás milí spoluobčania - Čebovčania. Vyzývame Vás na spoluprácu! Dňa 30.4.2009 sa v obci uskutoční brigáda pod názvom: Vyčistime okolie potoka“, do ktorej by sme chceli zapojiť aj Vás.

Milí Čebovčania,  pridajte sa k nám 30.04. 2009 vo štvrtok o 10:30 hod. a spoločne  prispejeme  ku krajšiemu životnému prostrediu v našej dedine a okolí.

Za spoluprácu Vám vopred ďakujeme.

Veď aj takouto formou si chránime zelené pľúca našej zeme!

ŽIACI ZŠ

 
SlovenčinaMagyar

Vybavenie školy

- Telocvičňa
- Multifunkčné ihrisko
- Odborné triedy (Fyzika, Chémia)
- Jazykové triedy
- Počítačové triedy
- Multimediálne triedy
- Knižnica
- Jedáleň
- Školský klub
- Materská škola

PARTNERI
Obec ČebovceFarnosť Čebovce
SPEVOKOL SZEDERA FÁBIÁNAFestivál ÚDOLIE SVITANÍ
SZEVÁMCSICS
OZ GERUŠAOPENnet.sk - Webdesign, E-shop, Webhosting

Fotky zo života školy

Naša anketa

Čo by ste radi privítali v škole?
 

Projekty

PRINED
PRINED


Webdesign, Tvorba web stránok
OPENnet.sk