Biblická olympiáda 2015 / Bibliaverseny 2015
Streda, 25 Marec 2015

Dňa 12. marca sa uskutočnilo na pôde našej školy dekanátne kolo v Biblickej olympiáde. Medzi sebou súťažili dve družstvá – domáce družstvo v zložení – Bernadeta Pásztorová – 6.A, Tamara Kanalošová – 8.A a Vanda Galbáčová – 8.A. Zvíťaziť sa podarilo našim súperom, ktorým bolo družstvo z Veľkého Krtíša.

Žiačky z maďarského oddelenia – Mária Györgyová – 5.B, Dóra Zatyková – 7.B, Veronika Györgyová – 9.C sa 24. marca tiež zúčastnili dekanátneho kola Biblickej olympiády vo Veľkých Túrovciach v maďarskom jazyku. Vedomosti z Biblie si otestovali tri školy z nášho dekanátu a tri školy z dekanátu Šahy. Naše dievčatá získali druhé miesto a stali sa úspešnými riešiteľkami Biblickej olympiády. Blahoželáme im!!!

*************************************************************************************

Március 12. iskolánkban megrendezésre került a Bibliaverseny esperesi fordulója. A szlovák tagozat diákjait Bernadeta Pásztorová – 6.A, Tamara Kanalošová – 8.A a Vanda Galbáčová – 8.A képviselte. Az ellenfél Nagykürtös csapata volt, akik meg is nyerték a versenyt.

A magyar tagozat diákjai – György Mária – 5.B, Zatyko Dóra – 7.B, György Veronika – 9.C március 24. szintén részt vettek a Nagytúron megrendezett magyar nyelvű Bibliaversenyen. Az esperességből három csapat versenyzett, úgyszintén az Ipolysági esperességből is. A mi lányaink a második helyezést érték el és eredményes versenyzői lettek az olimpiásznak. Gratulálunk nékik!