Óvoda Illetékek

Óvodai illetékek:

Fél napos óvodalátogatás
Egész napos óvodalátogatás 9,00  €

2012.1.1-től a gyermek jogi képviselőjének havi hozzájárulása az óvodai neveléssel kapcsolatos költségek egy részének fedezésére.

Az óvodai illetékek alól mentes az, akinek gyermeke:

- több mint 30 naptári napot meghaladó időszakra megszakította az óvodalátogatást igazolt egészségügyi vagy családi okok miatt

- nem látogatta az óvodát az iskolai szünet folyamán, vagy ha a vezetőség nyomós indokok alapján megszakította az óvoda üzemeltetését, ilyen esetekben a jogi képviselő a térítési díj arányos részét fizeti

A nevelésről és oktatásról (iskolai törvény) szóló 245/2008 számú törvény 28-as paragrafusának 7. bekezdése alapján, valamint az ide vonatkozó törvények módosítása és kiegészítése alapján óvodai illetéket nem kell fizetni, ha:

a) a gyermeknek 1 éve van a kötelező iskolakezdésig,

b) a gyermek jogi képviselője az óvoda vezetősége felé igazolni tudja, hogy részére szociális segélyt folyósítanak,

c) a gyermek bírósági határozat alapján van elhelyezve az intézményben.

Az illetékeket Csáb község 52/2011 számú, 2011.12.14-én kiadott Általános érvényű rendelete állapítja meg a 72/2011-es határozat alapján.