Z aktivít maďarského oddelenia / A magyar tagozat aktivitásaiból
2013. június 20. csütörtök, 05:28

"Nech ste kdekoľvek, buďte tam úplne!" (Eckhard Tolle)

"Akárhol is vagy, légy ott teljesen!" (Eckard Tolle)

V školskom roku 2012/13 sme zozbierali zopár aktivít a vytvorili sme galériu fotiek, kde sa každý môže presvedčiť o bohatej kultúrno-spoločenskej činnosti na našej škole a v obci.

Vďaka Csemadoku sa koncom októbra žiaci našej školy zúčastnili exkurzie "Po stopách literárnych velikánov".

Medzi našimi deťmi nájdeme aj hudobné talenty, o ktorých sa mohli presvedčiť návštevníci koncertov.

V marci sme si pripomenuli revolučné roky 1848/49, na konci školského roka sme pri návštevne Budapešti navštívili aj parlament.

****************************************************************************

A 2012/2013-as iskolai év egy-egy pillanatát gyűjtöttük csokorba.

A Csemadok Területi Választmányának köszönhetően múlt év októberében diákjaink részt vehettek egy tanulmányúton "irodalmi nagyjaink nyomában" címmel.

Iskolánk diákjai kitűnnek zenei tehetségükkel. A Műveszeti Alapiskola növendékei koncertezés, zenélés pillanatában lettek lencsevégre kapva.

Meg lettek örökítve az iskolai valamint a falunk templomában előadott karácsonyi műsor pillanatai is.

Egy szép márciusi napon az 1848/1849-es szabadságharcra emlékeztünk.

Az évet iskolai kirándulással zártuk, Budapestre utaztunk, megnéztük az "ország házát", a Parlamentet.