Rozprávkové vretienko 2015
2015. március 09. hétfő, 14:00

„Rozprávka je orechovou škrupinkou, v ktorej je uložený život.“ (Milan Rúfus)

Rozprávky majú veľký význam vo vývoji detí. Formou rozprávok a príbehov v nich sa nenásilnou formou deti môžu naučiť mnohým veciam. Je synonymom čohosi zázračného, krásneho, ušľachtilého a najmä pozitívneho.

Aj naši žiaci sa ocitli v rozprávkovom svete, keď si na školské kolo recitačnej súťaže pripravili rozprávočky, ktoré ich najviac zaujali. Svojim spolužiakom pútavo prerozprávali príbehy žiaci prvého i druhého stupňa.

Prvé miesto obsadili z prvej kategórie Dominika Petercová z 1. ročníka a Kristína Balgová z 2.ročníka. V druhej kategórii najviac svojím prednesom zaujali Samuel Bobál, žiak siedmeho ročníka a šiestačka Kristína Nászaliová. Títo štyria žiaci sa 4.marca 2015 zúčastnili okresného kola recitačnej súťaže Rozprávkové vretienko, ktorá sa konala v Centre voľného času  vo Veľkom Krtíši. Dominika Petercová smelo porozprávala O kuriatku a obláčiku z pera Jozefa Pavloviča. Kristínka Balgová a Samko Bobál pobavili ostatných súťažiacich i porotu ľudovou rozprávkou O hlúpej žene v podaní Ľubomíra Feldeka. Kristínka Nászalyová predstavila amurskú rozprávku autora Dmitrija Nagiškina Ako si zvieratá vymenili nohy. Účasť detí z rôznych škôl a obcí bola veľká v oboch kategóriách. Naša žiačka Kristína Balgová sa umiestnila v 1. kategórii na 3. mieste, k čomu jej zo srdca gratulujeme!

Mgr. Michaela Hromadová