ZŠ s MŠ Čebovce - Alapiskola és Óvoda Csáb

Svetový deň Downovho syndrómu / A Down-szindróma világnapja 2024
2024. március 23. szombat, 05:01

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Oficiálne sa oslavuje od roku 2012, a to na základe rozhodnutia Organizácie spojených národov. V decembri 2011 Valné zhromaždenie OSN vyhlásilo 21. marec za Svetový deň Downovho syndrómu s účinnosťou od roku 2012.

Dátum 21. 3. je symbolický, keďže Downov syndróm je trizómia 21. chromozómu a ponožky sú symbolom, pretože chromozóm má podobný tvar. V ten deň sme si obuli dve odlišné ponožky a tým sme dali najavo aj my, že si uvedomujeme odlišnosť týchto ľudí, podporujeme ich, chápeme ich inakosť a vyjadrujeme rešpekt k rozdielnosti.

...................................................................................................................................

Március 21-e a Down-szindróma világnapja. Az ENSZ döntése alapján 2012 óta ünneplik hivatalosan. 2011 decemberében az ENSZ Közgyűlése március 21-ét a Down-szindróma világnapjává nyilvánította 2012-től.

A dátum (március 21) szimbolikus, mivel a Down-szindróma a 21. kromoszóma triszómiája, a zokni pedig hasonló alakú mint a kromoszóma.

Azon a napon mi is két különböző zoknit vettünk fel, és ezzel is megmutattuk, hogy tisztában vagyunk ezeknek az embereknek a másságukkal, és támogatjuk, megértjük és tiszteljük őket.

 
SlovenčinaMagyar

Az iskola felszereltsége

- Tornaterem
- Multifunkcionális sportpálya
- Szaktantermek (Fizika, Kémia)
- Nyelvtantermek
- Számítógépes termek
- Multimédia termek
- Könyvtár
- Étterem
- Napközi otthon
- Óvoda

Keresés

PARTNEREK
Csáb KözségCsábi Plébánia
Hajnalok Völgye fesztiválOPENnet.sk - Webdesign, E-shop, Webhosting

Iskolánk életéből

Projektek

PRINED
PRINED

 

PRINED

 

PRINED

 

PRINED

 

PRINED

 

PRINED


Webdesign, Tvorba web stránok
OPENnet.sk