Súťaž o využití energií / Energianyomozó vetélkedő
2013. június 24. hétfő, 08:59

Žiaci 7.C triedy sa 15.5.2013 zúčastnili na medzinárodnej súťaži o využití energií v Cserhátsurányi (Maďarsko), kde získali 2. miesto.

2013. 5.15-én, 7. C osztályos tanulók  a  CSERFA Közhasznú Egyesület által szervezett 2 fordulós „ Energianyomozó“ nemzetközi vetélkedőn vettek részt a megújuló energiaforrások témakörben Cserhátsurányban.

E vetélkedőn nem csak tudásukról tettek tanulságot hanem kézügyességükről is. Közösen készítettek egy makettet és egy plakátot, ami a régi csábi vízimalmot ábrázolta. A versenyen második helyezést értek el. Minden csapat egy kétnapos kiránduláson vehetett részt. Az első napon meglátogatták a Mikszáth-házat és a kékkői várat. A második napon megnézték a füleki várat és a szécsényi ferences kolostort. Mind a két napon rengeteg élményben volt részük.