ZŠ s MŠ Čebovce - Alapiskola és Óvoda Csáb

Po stopách velikánov 2023 / Nagyjaink nyomában 2023
2023. szeptember 22. péntek, 12:55

14. septembra 2023 sa žiaci 9.B triedy zúčastnili exkurzie "Po stopách velikánov" organizovanej okresnou organizáciou CSEMADOK, ktorá bola zameraná hlavne na život a diela Kálmána Mikszátha  v Sklabinej a Imre Madácha v Dolnej Strehovej. Súčasťou exkurzie bola aj návšteva kúrie I. Madácha  a pamätného domu Ilony Mauks v Maďarsku.

--------------------------------------------------------------------------

Idén szeptember 14-én is megszervezésre került a "Nagyjaink nyomában" elnevezésű tanulmányi kirándulás a CSEMADOK Nagykürtösi Területi Választmánya jóvoltából. Nagyszerű lehetőségnek bizonyult a 9.B diákok számára, melynek köszönhetően bepillantást nyerhettek irodalmi nagyjaink, Madách Imre és Mikszáth Kálmán életébe és munkásságába. Ellátogattak az alsósztregovai Madách-kastélyba, a szklabonyai Mikszáth Kálmán Emlékházba, majd a Magyarországon található Csesztvére, ahol a Madách Kúria található. Végső állomásuk Mohorára vezetett, ahol a gyerekek megtekinthették a Mauks Ilona Emlékházat és a kis evangélikus templomot.

GALÉRIA

 
SlovenčinaMagyar

Az iskola felszereltsége

- Tornaterem
- Multifunkcionális sportpálya
- Szaktantermek (Fizika, Kémia)
- Nyelvtantermek
- Számítógépes termek
- Multimédia termek
- Könyvtár
- Étterem
- Napközi otthon
- Óvoda

Keresés

PARTNEREK
Csáb KözségCsábi Plébánia
Hajnalok Völgye fesztiválOPENnet.sk - Webdesign, E-shop, Webhosting

Iskolánk életéből

Projektek

PRINED
PRINED

 

PRINED

 

PRINED

 

PRINED

 

PRINED

 

PRINED


Webdesign, Tvorba web stránok
OPENnet.sk