Gyermeknap
2016. június 07. kedd, 12:55

Vidám, hangulatos, játékos délelőtt várta a Csábi Alapiskola diákjait május 27-én. Az intézmény hagyományaihoz híven idén is megtartotta gyermeknapi rendezvényét, mely az iskola vezetőinek ötletei nyomán most is sok meglepetést tartogatott a gyerekeknek.

Idegen ovisokat és iskolásokat is vendégül láttunk.

Bátorfalu ovisai batikolt, Újfalu óvodásai kék, a hazai apróságok pedig zöld pólót viseltek.

Így még véletlenül sem lehetett összekeverni őket. Sirak és Príbel szomszédos községek iskoláiból is érkeztek diákok. A napot egy zenés színielőadással kezdtük. Az Arany csillag királykisasszony című mesejátékot láttuk, amely nagy sikert aratott a közönség körében. Ezt követően ugrálóvár, csúszda, arcfestés, lufihajtogatás várta a jókedvű, vidám társaságot. Nagy sikere volt a játékos ügyességi versenyeknek, a diákok gyűjtötték a pecséteket. Volt kötélhúzás, gránáttal célbadobás, zsákba ugrálás, sőt még bátorságpróba is. A fiúk focimérkőzést játszottak az iskola műfüves pályáján. A rendezvény végén finom gulyásleves, kalács és édesség várta a gyerekeket.

Vidáman, sok nevetéssel, jókedvvel telt el ez a nap. Köszönjük szépen mindenkinek, aki bármilyen módon hozzájárult a nap sikerességéhez.