Aktivity MŠ
2011. június 15. szerda, 19:14

DEŇ ZEME V MATERSKEJ ŠKOLE

Dňa 29. 4. 2011 si aj najmenšie deti pripomenuli Deň Zeme . Vyzbierali smeti na školskom ihrisku .Na asfalt nakreslili svoje predstavy o tom ,ako zlepšiť a spríjemniť život na našej planéte.  Deti tak vyjadrili svoj vzťah a ochranársky postoj k prírodnému prostrediu.

PLAVECKÝ VÝCVIK

V dňoch 9. až 13. mája 2011 sme  už po tretíkrát zorganizovali na základe záujmu rodičov plavecký výcvik pre našich najmenších. Hlavným cieľom bolo oboznámiť  deti s vodným prostredím, so základnými prvkami plávania a vytvorením si tak kladného vzťahu k vode.

Hravou formou sa deti naučili nebáť sa vody. Veselo v nej šantili a postupne prekonávali strach.Zvládli aj začiatky plávania. Veríme, že pri ďalšom plaveckom výcviku v základnej škole  už nebudú mať problémy so samotným nácvikom plávania.

DEŇ MATIEK

"Veľmi Ťa ľúbim mama, nechcem byť chvíľu sama,

s bábikou rada sa hrávam, s Tebou najradšej zaspávam."

Touto piesňou , krátkymi básničkami a scénkami sa deti poďakovali svojim mamičkám, starým mamám za ich starostlivosť a lásku. Na konci programu ich obdarovali  vlastnoručne zhotovenými kvietkami.

DEŇ DETÍ

1.júna 2011 si každoročne pripomíname sviatok všetkých detí . Aj v tomto roku sme pre deti našej materskej školy pripravili rôzne súťaže. Najpopulárnejšie boli hry s loptičkami, hod loptičkou,nesenie pinpongovej loptičky na tanieriku, beh k méte, prechod cez tunel. Deti sa spolu s pani učiteľkami zahrali aj pohybové hry. Všetci boli spokojní a usmiati. :)