Školské kolo Šaliansky Maťko 2015
2015. december 09. szerda, 10:12

Pred Mikulášom, 4.12.2015, sme sa zišli všetci milovníci prednesu povestí, na školskom kole Šaliansky Maťko. Našu školu budú na okresnom kole reprezentovať: za 1.kategóriu: Kristínka Balgová, za 2.kategóriu: Evka Bodžárová a za 3.kategóriu: Sofia Kováčová.  Okrem týchto vynikajúcich recitátorov sme si vypočuli aj Dominiku Petercovú, Viktorku Balgovú, Olivera Jaroša, Mateja Huleca, Terezku Tučekovú a Ninu Markovú. Dominika a Nina si zobrali nepostupové 1.miesto a ostatní krásne 2.miesta. Nesmierne nás teší, že aj v tejto pretechnizovanej dobe sa nájde stále veľa takých žiakov, ktorí si s radosťou zoberú knihu do ruky a dajú si tú námahu, že sa naučia naspamäť aj 6 minútový text. Našich desať súťažiacich je toho dôkazom. Všetkým blahoželáme a trom, ktorí nás budú reprezentovať na okrese 17.12.2015, budeme držať palce, aby sa im darilo čo možno najlepšie.