Deň maďarskej poézie na škole 2022 / A költészet napja a csábi alapiskolában
2022. április 26. kedd, 12:22

Deň maďarskej poézie sa v Maďarsku oslavuje od roku 1964. Súvisí s narodením spisovateľa Attilu Józsefa – 11. apríla.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„A dolgok változnak. A vers örök.” (József Attila)

A költészet napját 1964 óta minden évben április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. A csábi alapiskola diákjai és pedagógusai ezen a napon méltóképpen emlékeztek a fiatalon elhunyt költőre, aki a magyarok nemzedékeit tanította s tanítja mind a mai napig „nem középiskolás fokon”.

A megemlékezést József Attila Kopogtatás nélkül című versével indítottuk, ezzel köszöntve a költőket, írókat, akik műveikkel megőrizték és megőrzik számunkra édes anyanyelvünket. Prezentáció formájában felelevenítettük az ünnepelt költőnk életének fontosabb állomásait. Verseltünk, minden tanuló egy-egy általa választott verset szavalt el társai előtt. Megzenésített dalokat hallgattunk, énekeltünk, kreatív tevékenységet folytattunk. Ezen a napon saját versek is születtek, kedves versillusztrációk. Az alkotókedv nem hiányzott ezen a délelőttön sem.
E nap célja, hogy diákjaink rendhagyó módon kerüljenek kapcsolatba a magyar irodalom gyöngyszemeivel, költőinkkel és verseikkel. Hiszen a Vers mindenkié.

Z.Sz.