Zbierka Biela pastelka 2022 / Fehér ceruza - jótékonysági gyűjtés
Streda, 12 Október 2022

Dnes, 12. októbra sa aj naša škola zapojila do verejnej zbierky BIELA PASTELKA. Zbierka je určená na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Jej výnos slúži na aktivity, ktoré týmto ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života , napríklad na kurzy, kde získavajú zručnosti potrebné pre každodenný život, v rámci ktorých sa naučia bezpečne chodiť s bielou palicou, čítať a písať v Braillovom písme a zdokonaľujú sa v sebaobslužnej činnosti ako varenie, upratovanie, osobná hygiena a podobne.

.......................................................................................................................

Ma, október 12-én a mi iskolánk is bekapcsolódott a Biela pastelka - Fehér ceruza nevezetű országos jótékonysági gyűjtésébe. A Fehér ceruza a láthatatlan vonalakat szimbolizálja, és egyben a vakok világának a jelképe. A begyűjtött pénzadomány a vakok és a látáskárosultak megsegítésére szolgál. A gyűjtés teljes bevétele támogatja azokat a programokat, amelyek segítik a vakokat és a látáskárosultakat abban, hogy kiegyensúlyozottan élhessék minennapjaikat, például megtanuljanak a fehér bottal biztonságosan járni, megtanulják a Braille írást, illetve olvasást és ezzel is segíthessék önállóságuk és személyes készségük fejlesztését.