Svetový deň mlieka v našej škole 2022 / A tej világnapja az iskolában
Piatok, 30 September 2022

28. septembra sme si aj na našej škole pripomenuli Svetový deň mlieka. Podstata tohto dňa je oslava významu mlieka v školách a potreba neustáleho si pripomínania  veľkého významu mlieka pre náš život a náš organizmus. Deti si v predchádzajúci deň vypočuli krátku reláciu v školskom rozhlase aj s informáciou, aby sme sa nasledujúci deň obliekli do bielych tričiek, a tak budeme ladiť s farbou mlieka. Pri tejto príležitosti sme si priniesli na desiatu niečo mliečne - jogurty, tvaroh, syry a podobne. Všetky deti na škole dostali malú krabičku bezlaktózového mlieka.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szeptember 28-án megemlékeztünk a tej világnapjáról. Ennek a napnak a lényege a tej jelentőségének a megünneplése az iskolákon. A gyermeki szervezet számára fontos a kalcium, melyet tejjel és tejtermékekkel biztosítunk. Felöltöztünk fehér felsőkbe, és így is harmonizáltunk a tej színével. Ennek alkalmából tízóraira hoztunk különböző tejtérmékeket, mint pl. sajtot, jogurtot, pudingot stb. Minden gyermek laktózmentes tejjel lett megajándékozva.