Štipendium Rákócziho združenia 2022 / A Rákóczi Szövetség ösztöndíjátadása
Streda, 19 Október 2022

V septembri 2022 Rákócziho združenie odovzdalo na 250. miestach viac ako 6 tisíc žiakom maďarského oddelenia na Slovensku štipendiá, vrátane detí našej školy.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rákóczi Szövetség 2022 szeptemberében 250 helyszínen több mint 6 ezer külhoni magyar iskolakezdő kisdiákot üdvözölt ösztöndíjjal és iskolatáskával. A Csábi Alapiskola elsőseinek szülei szeptember 13-án vehették át a Rákóczi Szövetség ösztöndíját.A rendezvénynek otthont adó alapiskola igazgató asszonya, Jaskó Deák Gyöngyi, valamint a falu polgármestere is megköszönte a Rákóczi Szövetség munkáját, elhivatottságát.Petrovay László és Nagy Klaudia a Kárpát-medencei magyarság összefogását jelképező beiratkozási ösztöndíjat, valamint Béres József Szép magyar ének című ajándékkönyvét összesen két csábi iskolakezdő kisdiák törvényes képviselőjének adta át.