Škola v prírode 2022 / Természetiskola
Utorok, 14 Jún 2022

V týždni od 6.6.-10.6. 2022 navštívili žiaci 3. a 4. ročníka prekrásne prostredie Štiavnických vrchov.

Absolvovali týždeň Školy v prírode v Banskej Štiavnici, pri jazere Počúvadlo. Mali veľmi bohatý program : zoznámili sa s najväčším tajchom Štiavnických vrchov - Počúvadlom, zdolali vrch Sitno, v nadmorskej výške 1 009 m.n.m., navštívili skanzen Slovenského banského múzea, miestnu školu sokoliarov a ich unikátne predstavenie s dravcami, prezreli si kaštieľ vo Svätom Antone, navštívili historické centrum Banskej Štiavnice... Žiakom boli ponúknuté aktivity na rozvoj ich fantázie a kreativity a to výroba vlastného trička, mohli si vyskúšať prácu na hrnčiarskom kruhu, upliesť vlastný náramok z priadze a konope, vyryžovať svoje zlato... V Banskej Štiavnici navštívili tvorivú dielňu Terra Permonia, kde sa deti učia pracovať s rôznymi technickými zariadeniami, používajú rôzne materiály a vytvárajú si svoje vlastné výrobky.

V popoludňajších hodinách mohli žiaci relaxovať v bazéne, vírivkách a saunách, v rámci večerných programov boli pre žiakov pripravené športovo pohybové aktivity, kvízy zamerané na tímovú spoluprácu a zábavu. V posledný deň pobytu bola pre žiakov zorganizovaná laserová diskotéka s maskotmi celej ŠvP a ponúknutá obrovská torta. Žiaci, ako aj pedagogickí zamestnanci, si odniesli z pobytu v ŠvP množstvo nezabudnuteľných zážitkov. (Z.M.)