Recitačná súťaž / 30. Tompa Mihály Országos Verseny 2023
Streda, 29 Marec 2023

V okresnom kole recitačnej súťaže Tompa Mihály  veľmi pekne reprezentovali našu školu žiaci maďarského oddelenia. V próze získal žiak 5.B triedy Daniel Húšťava 1. miesto a žiačka Isabel Frija Schäpers (tiež z 5.B) získala v poézii 3. miesto.

Srdečne im gratulujeme a Danielovi prajeme veľa úspechov v regionálnom kole.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

2023. március 9-én került sor a Tompa Mihály Országos Verseny járási fordulójára, amelynek az Ipolybalogi Ipolyi Arnold Alapiskola adott helyet. A rendezvényre a környező településekről látogattak el a tanulók felkészítő tanáraikkal együtt. A regisztrációt követően a zsűri elnöke nagy szeretettel üdvözölte a szavalni vágyókat. Az idei járási versenyen közel 40, alapiaskolás korosztályú diák mutatta meg tudását, tehetségét társainak. A Nagykürtösi járásból csupán a kategóriagyőztesek jutnak tovább a következő fordulóba. A csábi alapiskolát két 5. osztályos diák képviselte. Húšťava Dániel a próza kategóriában 1. helyezést, Schäpers Isabel Frija vers kategóriában 3. helyezést ért el. Köszönjük a gyerekeknek, hogy képviselték iskolánkat, és gratulálunk az elért eredményekhez. Daninak sok sikert kívánunk a következő fordulóhoz! Hajrá, Dani!

Húšťava Dániel, iskolánk 5. osztályos tanulója április 30-án a Tompa Mihály vers és prózamondó verseny országos elődöntőjén 3. helyezést, aranysávos minősítést ért el próza kategóriában. Szívből gratulálunk! Sok sikert a döntőben!