Oznámenie - vyučovanie od 08.02.2021 / Értesítés az oktatás megújulásáról 2021.02.08-tól
Nedeľa, 07 Február 2021

Riaditeľstvo Základnej  školy  s materskou školou Čebovce – Alapiskola és Óvoda Csáb Vám  oznamuje, že dňom  08.02.2021 na základe rozhodnutia zriadovateľa školy v súlade s rozhodnutím Ministra školstva, vedy, výskumu a športu č. 2021/10079:1-A1810 zo dňa 05.02.2021 a v súlade s Vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR č. 47 zo dňa 05.02.2021 účinnou od 08.02.2021, v súlade s manuálom „Návrat do škôl“ účinným od 8. februára 2021 obnovuje prezenčnú  formu  vyučovaniamaterskej škole, v základnej škole na prvom stupni, na druhom stupni pre skupiny jedného pedagogického zamestnanca a najviac piatich žiakov, ak podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu, v školskom  klube  detí (ŠKD) a zariadení školského stravovania.

2. stupeň pokračuje v dištančnej forme vzdelávania.

Podmienkou prezenčného vyučovania a fungovania pre 1. stupeň, ŠKD a ŠJ je otestovanie jedného zákonného zástupcu dieťaťa či žiaka, ktorý s ním žije v spoločnej domácnosti.

Podmienkou prezenčného vyučovania a fungovania na druhom stupni pre skupiny jedného pedagogického zamestnanca a najviac piatich žiakov, ak podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu je otestovanie jedného zákonného zástupcu žiaka a žiaka druhého stupňa.

Čestné vyhlásenie - Príloha 11a

Informácie pre dotknuté osoby -Príloha 11b

A Csábi Alapiskola és Óvoda igazgatósága értesíti a szülőket, hogy az iskola fentartó és a  Szlovák Köztársaság oktatási, tudományos, kutatási és sportminiszteri határozata alapján 2021. február 8-án újra megnyílik a helyi óvoda,  az alapiskola alsótagozata, a napközi és az iskolai menza.

Az iskolánk felső tagozatos tanulói számára folytatódik a már megszokott távoktatás.

Az óvodás gyerekek és az alsó tagozatos  tanulók jelenléti oktatásának feltétele, hogy az egyik törvényes képviselő 7 napnál nem régebbi negatív covid-19 teszttel rendelkezik.

A tanuló az iskolába lépéskor leadja  az osztályfőnöknek a törvényes képviselő által kitöltött becsületbeli nyilatkozatot,  melyben a törvényes képviselő kijelenti, hogy negatív teszttel rendelkezik, mellékeli a negatív teszt fénymásolatát és a tájékoztató érintett személynek önkéntes hozzájárulásról szóló nyilatkozatot.

Pri nástupe do ZŠ  odovzdá žiak svojej triednej učiteľke  podpísané:

-          Čestné vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa o bezinfekčnosti (príloha 11a)

-          Súhlas dotknutej osoby (príloha 11b)

-        Kópiu negatívneho testu (nie staršieho ako 7 dní), prípadne kópiu potvrdenia od lekára o prekonaní ochorenia COVID-19 nie staršieho ako 3 mesiace.

• Pri vstupe si žiak vydezinfikuje ruky,  služba mu zmeria teplotu.
  • Vyučovanie bude prebiehať podľa platného rozvrhu hodín na prezenčné vyučovanie. Telesná výchova sa bude realizovať teoreticky  a formou prechádzok.
  • ŠKD bude tiež v prevádzke.
  • Žiaci budú mať rúško počas celého dňa, dezinfekcia priestorov bude denne trikrát.
  • Obedy budú zabezpečené v školskej jedálni podľa harmonogramu.
  • Do budovy školy majú prísny zákaz vstupu všetky nepovolané osoby.
  • Prikazujem používať zamestnancom a žiakom rúška vo všetkých vnútorných aj vonkajších priestoroch školy. Pri vstupe do školy musia všetci použiť dezinfekciu rúk, ako aj po použití toaliet.
  • Všetci sú povinní pravidelne si umývať ruky mydlom a vodou po dobu najmenej 20 sekúnd.
  • Pedagogickí, nepedagogickí a odborní zamestnanci školy budú mať respirátory typu FFP2 a podľa uváženia aj ochranné rukavice. Všetci zamestnanci budú disponovať negatívnym testom, v zmysle aktuálnych pokynov.
  • Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest), ako aj inej infekčnej choroby, nesmie vstúpiť do priestorov školy. Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať všeobecného lekára pre deti a dorast. V prípade, že zdravotný stav nevyžaduje komunikáciu s lekárom, pri opätovnom nástupe žiaka do školy sa žiak preukáže prehlásením o bezinfekčnosti podpísaným zákonným zástupcom.
  • V prípade, ak zákonný zástupca žiaka neabsolvuje testovanie z tohto dôvodu, že sa jeho dieťa nebude zúčastňovať prezenčného vyučovania, tak:
  1. zákonný zástupca bezodkladne ospravedlní neprítomnosť žiaka triednemu učiteľovi a škola následne eviduje neprítomnosť žiaka ako ospravedlnenú absenciu,
  2. zákonný zástupca žiaka je povinný zabezpečiť kontakt so školou ohľadne vzdelávania svojho dieťaťa, ktoré bude prebiehať formou zadávania úloh,
  3. neprítomnosť na prezenčnom vyučovaní nemôže byť dlhšia ako 5 vyučovacích dní.