Oznámenie - dotácia na stravu 2021 /Értesítés - Étkeztetési támogatás
Pondelok, 19 Júl 2021

Informácia k poskytovaniu dotácií na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa ďalej len „dotácia na stravu“) v školskom roku 2021/2022

Dňa 01.08.2021 nadobudnú účinnosť nasledovné právne úpravy zákona č. 544/2010 Z. z.
o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o dotáciách“):

Vyššie uvedené právne úpravy od nového školského roku 2021/2022 prinášajú nasledovné zmeny v poskytovaní dotácií na stravu:

-          Ukončenie plošného poskytovania dotácií na stravu v ZŠ a poslednom ročníku MŠ.

-          Na dotáciu na stravu vo výške 1,30€ /deň majú deti  ktoré /ktorí:

1. žijú v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi,
  2. žijú v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške sumy životného minima,
  3. žijú v domácnosti, v ktorej si ani jeden člen domácnosti neuplatnil na toto dieťa nárok na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa, ktoré dovŕšilo šesť rokov veku a nedovŕšilo 15 rokov veku.

Neuplatnenie si nároku na daňový bonus rodič preukazuje Základnej škole s materskou školou Čebovce – Alapiskola és Óvoda Csáb čestným vyhlásením (príloha č.1 ), že ani jeden člen domácnosti si daňový bonus neuplatnil.

Upozorňujeme zákonného zástupcu dieťaťa, resp. fyzickú osobu, v ktorej starostlivosti je dieťa, že ak by si v čase poskytovania dotácie na stravu uplatnil daňový bonus je povinný o uvedenom bezodkladne informovať základnú školu s tým, že si musí byť vedomý právnych dôsledkov nepravdivého vyhlásenia /trestný čin podvodu podľa § 221 zákona č. 300/2005 Z.z. Trestný zákon v znení neskorších predpisov/ a povinnosti vrátiť všetky finančné prostriedky poskytnuté na toto dieťa ako dotáciu na stravu).

V prípade, že zákonný zástupca dieťaťa preukáže, že dieťa patrí do niektorej z vyššie uvedených kategórií musí k poskytnutiu dotácií na stravu predložiť:

• potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi,

alebo

• potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške sumy životného minima,•

alebo

Termín na doručenie potrebných dokumentov Základnej škole s materskou školou Čebovce – Alapiskola és Óvoda Csáb je do 03.08.2021 (osobne alebo poštou).

Deti,  ktorí nebudú mať nárok na dotáciu, sa môžu prihlásiť v septembri na stravu a budú hradiť plnú výšku stravnej jednotky.

Bližšie informácie môžete získať na telefónnom čísle: 0918651438