Rok renesancie
2008. november 03. hétfő, 08:57

Kvíz z histórie pod názvom "Zásluhy vlády Mateja Korvína" pripravila pre žiakov ZŠ s vyučovacím jazykom maďarským kultúrna organizácia CSEMADOK.

"Mátyás uralkodásának érdemei" címmel a Csemadok NTV a Reneszánsz Év alkalmából történelmi vetélkedőt hirdetett.

Súťaž bola zorganizovaná pri príležitosti 550. výročia korunovácie Mateja I. za uhorského kráľa.
V rámci reprezentácie našej školy sme vytvorili jedno 3-členné družstvo: Vivien Molnárová a František Miškei zo 7. C a Nikoleta Mócová z 9.C.
Súťaž, ktorá sa niesla v priateľskom duchu,  sa konala 14.10.2008 na hrade v Modrom Kameni. Spolu sa jej zúčastnilo 11 družstiev zo 4 základných škôl a naši žiaci sa umiestnili na piatom mieste.
Odmenou pre každého účastníka bola exkurzia na Vyšehrad /Visegrád/, ktorý je malým starobylým mestom na severe Maďarska v ohybe Dunaja a je úzko spätý s panovníkom Matejom Korvínom.

Iskolánk egy kis csapattal nevezett be a megmérettetésre.
Csapatunk tagjai :      Molnár Vivien  / 7.osztály/
Miskei Ferenc  / 7.osztály/
Móc Nikolett  / 9.osztály/
A versenyre 2008.október 14-én került sor a kékkői vár egyik termében. A megmérettetés barátságos közegben zajlott. Izgatottak voltunk, vajon helyt tudunk-e állni, milyen minőségben tudjuk majd képviselni iskolánkat.Tizenegy csapat nevezett be a versenyre, ebből mi az ötödik helyen végeztünk.Az eredményhirdetésre a Balassi Bálint-emlékszobában került sor.
2008.október 17-én részt vettünk egy egynapos jutalomkiránduláson, Visegrád nevezetessé-geit, a Duna-kanyar szépségét, a királyi kastély újjáépített részeit tekintettük meg.
A versenyen, valamint a jutalomkiránduláson is nagyon jól éreztük magunkat, sok új élmennyel gazdagodtunk.