Monika Resutíková na celoslovenskom kole Dejepisnej olympiády
2009. június 12. péntek, 17:43

V tomto školskom roku bol vyhlásený 1. ročník Dejepisnej olympiády. Aj na našej škole sa v decembri 2008 uskutočnilo školské kolo v kategóriách "C" ( 9. ročník)  a "E" (7. ročník).
Do okresného kola postúpili prví dvaja najlepší z každej kategórie. V kategórii "C" Monika Resutíková a Dalibor Juhász (9.B) a v kategórii "E" Peter Cibuľa a Jakub Václavík (7.B).

Okresné kolo sa uskutočnilo v Centre voľného času vo Veľkom Krtíši. Naši siedmaci získali skúsenosti do budúcnosti a  žiaci 9.B triedy sa umiestnili nasledovne: Monika - 2. miesto, Dalibor - 3. miesto. Obidvaja boli aj úspešní.

Krajské kolo sa konalo vo Zvolene, kde Monika obsadila krásne 2. miesto, a teda aj postup do celoslovenského kola. Všetci sme sa tomu veľmi potešili a držali jej palce.

Monika našu dôveru nesklamala, pretože v celoslovenskom kole, ktoré sa konalo v dňoch 26.-28.4.2009 v Martine, sa stala úspešnou riešiteľkou. Všetci jej k tomuto úspechu srdečne blahoželáme a dúfame, že svoje vedomosti z histórie bude naďalej prehlbovať a že sa jej bude dariť aj v ďalšom štúdiu.

A ako si na pobyt v Martine spomína Monika?

"V Martine som sa cítila veľmi dobre. Je to krásne mesto a je tam mnoho historických aj kultúrnych budov. Na celoštátnom kole som sa zúčastnila v priebehu troch dní,  ktoré som strávila návštevami expozícií Slovenského národného múzea a to expozíciami slovenskej dediny v Jahodníckom háji, ktoré je svojou veľkosťou najväčšou na Slovensku, ďalej som navštívila Múzeum Andreja Kmeťa a taktiež výstavu s názvom "Vplyv mytológie na umenie". "

Mgr. Mária Ďörďová, vyučujúca predmetu dejepis

Mgr. Dana Bobálová, triedna učiteľka 9.B