Óvodai beíratás a 2020/2021 -es tanévre
2020. április 27. hétfő, 16:31

A Csábi Alapiskola és Óvoda igazgatósága értesíti a szülőket, hogy a Szlovák Köztársaság oktatási, tudományos, kutatási és sportminiszteri rendelete alapján megváltozott feltételekkel történik a gyermekek óvodába történő beiratása.

A beiratkozási kérvény leadása e határozattal összhangban a gyermekek jelenléte nélkül zajlik!

A beiratkozás következő formában lesz megvalósítva:

• postai úton feladott kérvény 2020 április 30.-től, 2020 május 31.-ig
  • törvényes képviselő személyes kézbesítésével 2020 május 4-én és 2020 május 5-én 9:00 óra és 12:00 óra között. A kérvények személyes benyújtása során szigorúan be kell tartani az előírt higiéniai-járványügyi óvintézkedéseket.

A beiratkozással kapcsolatos formanyomtatványok április 30-tól lesznek elérhetőek az iskola honlapján!

A személyes beíratás során a kérvényen kívül hozni kell a gyermek születési levelét és az egészségügyi biztosító kártyáját is

Az óvodai beiratkozás során idén nem szükséges a gyermek egészségügyi állapotáról szóló igazolást benyújtani. Ez az igazolás utólagosan csatolódik a gyermek személyi aktájába, az óvodába való felvételi határozat mellé  2020.június 20 – ig.

Abban az esetben ha a jogi képviselők a gyermek óvodába való felvételi határozat kézbesítéséig nem csatolják az orvosi igazolást a gyermek egészségi állapotáról, a gyermek csupán adaptációs tartózkodásra lesz az óvodába befogadva.

Abban az esetben, ha sajátos oktatási-nevelési igényű gyermek felvételéről van szó, jelenleg nem szükséges az oktatási-nevelési tanácsadó központ nyilatkozata. Abban az esetben ha a jogi képviselők utólag nem nyújtják be az illetékes oktatási-nevelési tanácsadó központ igazolását a gyermek egészségi állapotáról, a gyermek csupán diagnosztikai tartózkodásra lesz befogadva az óvodába.