Rozprávkové vretienko
Nedeľa, 22 Marec 2009

Už tradične sa  na literárnom  poli každoročne zapájame do súťaže " Rozprávkové vretienko". Nebolo tomu ináč ani tento rok, keď sa 26. februára zaplnila čitáreň mladými talentmi prvého i druhého stupňa. V školskom kole svoje triedy na prvom stupni reprezentovali veľmi šikovní  žiaci pod vedením pani učiteliek Mgr. Moravčíkovej, Mgr. Šimúnovej a Mgr.Kuzmovej a na okresné kolo postúpili:

1. Martinka Tomová s ukážkou od J. Pavloviča: Pes, mačka a Mesiac
2. Vaneska Ďörďová: D. Hevier: O myši, ktorá sa chcela stať mačkou

Veľké poďakovanie patrí aj ostatným, ktorí sa síce na okresné kolo nedostali, ale zato krásne spríjemnili svojím prednesom popoludnie všetkým prítomným, a to konkrétne: Bianke Balgovej, Bianke Máthovej , Deniskovi Vlkolenskému, Robkovi Pintérovi.

Druhý stupeň tento rok reprezentovala Katarína Glézlová z 9.B triedy pod vedením Mgr. Bobálovej.

Okresné kolo prebehlo v príjemnej atmosfére dňa 18.3.2009. V silnej konkurencii naša škola získala pekné 3.miesto v podaní Vanesky Ďörďovej. Samozrejme jej blahoželáme a takisto  aj ostatným účastníkom školského, či už okresného kola. My učitelia si veľmi vážime, keď si deti nájdu čas na zvládnutie 6 minútového rečníckeho prejavu a tešíme, keď krása našej slovenčiny zaznieva v priestoroch našej školy, a keď sa našimi talentmi vieme pochváliť aj na kolách regionálneho charakteru. Ešte raz všetkým blahoželáme a tešíme sa na ďalšie stretnutie s vami.

Vedúca PK, MZ