Oznámenie - vyučovanie od 26.10.2020 / Értesítés - az oktatás 2020.10.26-tól
Piatok, 23 Október 2020

Na základe rozhodnutia ministra školstva  2020/17949:1-A1810 zo dňa 23.októbra.2020 s účinnosťou  od 26. októbra 2020 do odvolania mimoriadne prerušuje školské vyučovanie.

Počas mimoriadneho prerušenia  od 26. októbra do odvolania  bude prebiehať vyučovanie nasledovne:

a) žiaci 1. stupňa(prvý až štvrtý ročník)  - prezenčné vyučovanie ( prídu do školy) podľa bežného rozvrhu  hodín.

b) žiaci 2. stupňa (piaty až deviaty ročník) dištančné vzdelávanie podľa rozvrhu  hodín.

Cieľom školy v období dištančného vzdelávania je pokračovať v zodpovednom vzdelávaní žiakov 2. stupňa, zabezpečiť kvalitu a kontinuitu vzdelávania žiakov.

1.Dištančná forma vzdelávania žiakov sa uskutočňuje prostredníctvom elektronickej komunikácie pre 2. stupeň nasledujúcimi formami: zoom, messenger

2. Účasť žiakov na dištančnom vzdelávaní je povinná.

3. Vyučujúci jednotlivých predmetov využívajú pri dištančnom vzdelávaní rôzne vzdelávacie aktivity v primeranom  rozsahu a primeranej náročnosti s určením presného termínu na preštudovanie/vypracovanie:

4. Žiak je povinný: – zúčastňovať sa na vyučovacej hodine, – plniť pokyny vyučujúceho, – pravidelne a samostatne vypracovávať zadané domáce úlohy, – na online hodine je prihlásený svojím menom, na požiadanie zapne kameru a mikrofón, – počas vyučovania sa má zdržiavať na domácom pracovisku, kde má možnosť používať zošit, učebnicu, kalkulačku, slovník, atlas

5. Po návrate do školy budú žiaci z prebratého učiva preskúšaní (po hodine spoločného opakovania nasleduje preskúšanie).

6. Ak žiak nepracuje pravidelne, nereaguje primerane na požiadavky alebo upozornenia vyučujúceho, oznámi to vyučujúci zákonnému zástupcovi žiaka a zároveň aj triednemu učiteľovi.

7. V prípade, že sa žiak nemôže zúčastniť vyučovacej hodiny, je povinný túto skutočnosť oznámiť príslušnému vyučujúcemu.

8. V prípade, že je žiak PN alebo má iné vážne dôvody (napr. aj technické), pre ktoré sa nemôže zúčastniť viacerých vyučovacích hodín, oznámi túto skutočnosť on alebo jeho zákonný zástupca triednemu učiteľovi.

9.  Ak sa žiak dlhodobo nezúčastňuje na vyučovaní, vykoná následne komisionálnu skúšku z príslušného predmetu.

10. Žiadame zákonných zástupcov žiakov, aby v rámci svojich možností zabezpečili technické vybavenie (hardware, software, internetové pripojenie), časové a priestorové podmienky pre dištančné vzdelávanie žiakov a aktívne sa o ich pokrok vo vyučovaní v domácom prostredí zaujímali.

Jesenné prázdniny sa v školskom  roku 2020/2021 uskutočnia  v termínoch 30. októbra a 2.,6. a 9. novembra 2020.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Az oktatásügyi minisztérium  2020/17949:1-A1810   2020 október 23-án  kiadott határozatalapján  2020 október 26-tól visszavonásig megszakítja az oktatást.

A 2020.október 26-tól visszavonásig a  meghirdetett válsághelyzet ideje alatti tanítatással kapcsolatos információk:

a)      az alsótagozaton  megszokott módon  zajlik továbbra is a tanítás az érvényes órarend szerint,

b)      a felső tagozat tanúlói távoktatásban folytatják tanulmányaikat.

Az iskola bebiztosítja a tanulók részére az oktatást.

1. A távoktatás a ZOOM és Messenger segítségével valósul meg.
  2. A tanuló részvétele a távoktatáson kötelező.
  3. A pedagógusok a távoktatás ideje alatt különböző feladatokat, aktivitásokat alkalmaznak.
  4. A tanuló köteles részt venni minden tanórán, teljesíteni a pedagógus utasításait, rendszeresen kidolgozni a feladatokat, saját névvel kamerával, mikrofonnal bejelentkezni az órákra és a segédeszközöket előkészíteni amelyekre szüksége lesz (füzet, könyv, szótár, számológép stb).
  5. A tanulók tudása a távoktatás során  átvett tananyagból ismétlés után fel lesz mérve.
  6. Abban az esetben, ha a tanuló nem dolgozik rendszeresen, nem teljesíti a pedagógus utasításait   erről a szülő és az osztályfőnök értesítést kap a pedagógustól.
  7. Ha a tanuló nem tud részt venni a tanítási órán köteles az óráttartó pedagógust erröl értesíteni.
  8. Ha a tanuló betegség miatt vagy egyéb akadály  miatt nem tud részt venni a tanítási órákon a szülő kötelessége erről értesíteni az osztályfőnököt.
  9. Ha a tanuló rendszeresen nem vesz részt a tanítási órákon az adott tantárgyból vizsgáznia kell.

10.  Kérjük a szülőket, lehetőségük szerint biztosítsák be gyermekük számára a tanuláshoz szükséges feltételeket.

Az ősziszünet megváltozott időpontja a 2020/2021 tanévben 2020.október 30 és  november 2., valamint 2020. november 6 és 9-én.