Deviataci na exkurzii
Piatok, 24 Október 2008

Dňa 17. 10. 2008 sa žiaci deviateho ročníka našej školy zúčastnili exkurzie v Banskej Bystrici, kde navštívili Múzeum SNP, Štátnu vedeckú knižnicu.

V múzeu si prezreli stálu expozíciu s názvom Slovensko v protifašistickom hnutí odporu Európy v rokoch 1939 - 1945. Súčasťou tejto prehliadky boli aj dva videoprogramy týkajúce sa začiatku a priebehu 2. sv. vojny.

Navštívili aj Štátnu vedeckú knižnicu v peknom centre Banskej Bystrice, a to jej Literárno-hudobné múzeum. V prvej časti sa žiaci oboznámili, a trochu si aj oprášili svoje vedomosti o slovenských spisovateľoch, ktorí pôsobili v Banskej Bystrici alebo v jej okolí. V druhej časti si vypočuli prednášku o mladom talentovanom spisovateľovi Jozefovi Urbanovi, ktorý vo svojich 34. rokoch tragicky zahynul. Žiaci neboli len pasívnymi poslucháčmi, ale sa sami zapojili do prednášky čítaním ukážok z jeho tvorby.

Na záver exkurzie si žiaci dopriali oddych a zábavu v obchodnom centre Európa, kde navštívili filmové predstavenie - muzikál Mamma Mia.

Exkurziu pre žiakov zorganizovali a sprevádzali vyučujúce Mgr. Dana Bobálová a Mgr. Mária Ďörďová.